Events Database

Event categories

The information in this file is not intended to be read directly. Following an event link to this file with your web browser should display the full information for that same event.



Tuesday 8:00am-11:00am No Category
Wk 6, 24-Nov-20
Modules Design of Reinforced Concrete Structures II [CSE3261] Notes None
Rooms EINSTEIN_AUD 3 Staff Mundeli (Mr Salathiel)
Students None Groups Year 3 CIV_Geotech Eng., Year 3 CIV_Structural Eng.



Tuesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wk 6, 24-Nov-20
Modules Design of Reinforced Concrete Structures II [CSE3261] Notes None
Rooms MUHAZI_conference room Staff NTIHEMUKA Fulgence
Students None Groups Year 3 CIV_Environ Eng., Year 3 CIV_Water Res. Eng.



Tuesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wk 7, 01-Dec-20
Modules Design of Reinforced Concrete Structures II [CSE3261] Notes None
Rooms MUHAZI_conference room Staff NTIHEMUKA Fulgence
Students None Groups Year 3 CIV_Environ Eng., Year 3 CIV_Water Res. Eng.



Monday 8:00am-10:00am No Category
Wks 1-6, 19-Oct-20 - 23-Nov-20
Modules Design of Steel and Timber Structures [CSE3263] Notes None
Rooms None Staff MBEREYAHO (Dr. Leopold)
Students None Groups Year 3 CIV_Construction Eng., Year 3 CIV_Structural Eng.



Monday 8:00am-11:00am No Category
Wk 7, 30-Nov-20
Modules Design of Steel and Timber Structures [CSE3263] Notes None
Rooms MUHAZI_conference room Staff MBEREYAHO (Dr. Leopold)
Students None Groups Year 3 CIV_Construction Eng., Year 3 CIV_Structural Eng.



Wednesday 2:00pm-4:00pm No Category
Wks 1-3, 5-7, 21-Oct-20 ... 02-Dec-20
Modules Design of Steel and Timber Structures [CSE3263] Notes None
Rooms None Staff MBEREYAHO (Dr. Leopold)
Students None Groups Year 3 CIV_Construction Eng., Year 3 CIV_Structural Eng.



Thursday 2:00pm-5:00pm No Category
Wk 7, 03-Dec-20
Modules Design of Steel and Timber Structures [CSE3263] Notes None
Rooms MUHAZI_conference room Staff MBEREYAHO (Dr. Leopold)
Students None Groups Year 3 CIV_Construction Eng., Year 3 CIV_Structural Eng.



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 03-Dec-20 - 14-Jan-21
Modules Design project I [MEE2167] Notes None
Rooms None Staff HAKIZIMANA (Mr Eustache)
Students None Groups Year 1 MEE - Plant Engineering, Year 1 MEE - Production Engineering, Year 1 MEE - Production Engineering (Gako)



Monday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 19-Oct-20 - 30-Nov-20
Modules Design Theory I [CRD51111] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups None



Wednesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 02-Dec-20 - 13-Jan-21
Modules Developmental Biology [BTC1361] Notes None
Rooms None Staff MAJYAMBERE (Mr Methode)
Students None Groups Year 1 Biology (Biotechnology)



Monday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 30-Nov-20 - 11-Jan-21
Modules Digital and Electronic Circuits [ETE2261] Notes None
Rooms None Staff Gatete (Mr Theogen)
Students None Groups Year 2 IT



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 03-Dec-20 - 14-Jan-21
Modules Digital and Electronic Circuits [ETE2261] Notes None
Rooms None Staff Ndashimye (Dr Emmanuel)
Students None Groups Year 2 CS_Musanze, Year 2 CS_Nyarugenge



Wednesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 02-Dec-20 - 13-Jan-21
Modules Digital Electronic Circuits [COE1263] Notes None
Rooms None Staff Ruhumuliza (Mrs Aline)
Students None Groups Year 1 CSE



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 03-Dec-20 - 14-Jan-21
Modules Digital Electronic Circuits [COE1263] Notes None
Rooms None Staff Nkurunziza (Mr Pascal)
Students None Groups Year 2 ETE



Wednesday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 7, 02-Dec-20
Modules Digital Signal Processing (lab) [COE3262] Notes None
Rooms AGACIRO_Hardware Lab Staff Duhujamahoro Charles (Mr)
Students None Groups Year 3 ETE



Wednesday 2:00pm-6:00pm No Category
Wk 7, 02-Dec-20
Modules Digital Signal Processing (lab) [COE3262] Notes None
Rooms AGACIRO_Hardware Lab Staff Duhujamahoro Charles (Mr)
Students None Groups Year 3 ETE



Thursday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 7, 03-Dec-20
Modules Digital Signal Processing (lab) [COE3262] Notes None
Rooms AGACIRO_Hardware Lab Staff Duhujamahoro Charles (Mr)
Students None Groups Year 3 ETE



Thursday 2:00pm-6:00pm No Category
Wk 7, 03-Dec-20
Modules Digital Signal Processing (lab) [COE3262] Notes None
Rooms AGACIRO_Hardware Lab Staff Duhujamahoro Charles (Mr)
Students None Groups Year 3 ETE



Friday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 7, 04-Dec-20
Modules Digital Signal Processing (lab) [COE3262] Notes None
Rooms AGACIRO_Hardware Lab Staff Duhujamahoro Charles (Mr)
Students None Groups Year 3 ETE



Friday 2:00pm-6:00pm No Category
Wk 7, 04-Dec-20
Modules Digital Signal Processing (lab) [COE3262] Notes None
Rooms AGACIRO_Hardware Lab Staff Duhujamahoro Charles (Mr)
Students None Groups Year 3 ETE



Saturday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 7, 05-Dec-20
Modules Digital Signal Processing (lab) [COE3262] Notes None
Rooms AGACIRO_Hardware Lab Staff Duhujamahoro Charles (Mr)
Students None Groups Year 3 ETE



Saturday 2:00pm-6:00pm No Category
Wk 7, 05-Dec-20
Modules Digital Signal Processing (lab) [COE3262] Notes None
Rooms AGACIRO_Hardware Lab Staff Duhujamahoro Charles (Mr)
Students None Groups Year 3 ETE



Tuesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1, 3, 5-7, 20-Oct-20 ... 01-Dec-20
Modules Digital Signal Processing [COE3262] Notes None
Rooms None Staff Ngenzi (Dr Alexander)
Students None Groups Year 3 CSE



Thursday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-6, 22-Oct-20 - 26-Nov-20
Modules Digital Signal Processing [COE3262] Notes None
Rooms None Staff Duhujamahoro Charles (Mr)
Students None Groups Year 3 ETE



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wk 6, 27-Nov-20
Modules Digital Signal Processing [COE3262] Notes None
Rooms EINSTEIN_AUD 4 Staff Duhujamahoro Charles (Mr)
Students None Groups Year 3 ETE



Friday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 7, 04-Dec-20
Modules Digital Terrain Modeling (lab) [SGE4262] Notes None
Rooms GIS Lab - M114 Staff Rwabudandi (Mr Irene)
Students None Groups Year 4 SGE



Friday 2:00pm-6:00pm No Category
Wk 7, 04-Dec-20
Modules Digital Terrain Modeling (lab) [SGE4262] Notes None
Rooms GIS Lab - M114 Staff Rwabudandi (Mr Irene)
Students None Groups Year 4 SGE



Thursday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-4, 6, 22-Oct-20 ... 26-Nov-20
Modules Digital Terrain Modeling [SGE4262] Notes None
Rooms None Staff Rwabudandi (Mr Irene)
Students None Groups Year 4 SGE



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-4, 6, 23-Oct-20 ... 27-Nov-20
Modules Digital Terrain Modeling [SGE4262] Notes None
Rooms None Staff Rwabudandi (Mr Irene)
Students None Groups Year 4 SGE



Tuesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 01-Dec-20 - 12-Jan-21
Modules Discrete Structures for Computing [CSC1263] Notes None
Rooms None Staff Twayigira (Mr Joseph)
Students None Groups Year 1 CSE



Tuesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 01-Dec-20 - 12-Jan-21
Modules Discrete Structures for Computing [CSC1263] Notes None
Rooms None Staff Bizimungu (Mr Theogene)
Students None Groups Year 1 CS_Musanze, Year 1 CS_Nyarugenge



Tuesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1, 3, 5-7, 20-Oct-20 ... 01-Dec-20
Modules Distributed Computing [CIT3413] Notes None
Rooms None Staff HITIMANA (Mr Eric)
Students None Groups Year 3 CSE



Wednesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1, 3, 5-7, 21-Oct-20 ... 02-Dec-20
Modules Distributed Computing [CIT3413] Notes None
Rooms None Staff HITIMANA (Mr Eric)
Students None Groups Year 3 CSE



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wk 6, 27-Nov-20
Modules Distributed Computing [CIT3413] Notes None
Rooms EINSTEIN_AUD 1 Staff HITIMANA (Mr Eric)
Students None Groups Year 3 CSE



Monday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 30-Nov-20 - 11-Jan-21
Modules Diversity of Life I [BIO1262] Notes None
Rooms None Staff NZARORA (Alphonse)
Students None Groups Year 1 Biology (Botany), Year 1 Biology (Zoology)



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 04-Dec-20 - 15-Jan-21
Modules Diversity of Life II [BIO1365] Notes None
Rooms None Staff KABUYENGE (Mr J.PIERRE)
Students None Groups Year 1 Biology (Botany), Year 1 Biology (Zoology)



Wednesday 2:00pm-6:00pm No Category
Wk 6, 25-Nov-20
Modules Drives and Control (lab) [ELE4263] Notes None
Rooms Lab EEE Power Electronics Staff Bikorimana (Dr JMV)
Students None Groups Year 4 ELE



Wednesday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 7, 02-Dec-20
Modules Drives and Control (lab) [ELE4263] Notes None
Rooms Lab EEE Power Electronics Staff Bikorimana (Dr JMV)
Students None Groups Year 4 ELE



Thursday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 6, 26-Nov-20
Modules Drives and Control (lab) [ELE4263] Notes None
Rooms Lab EEE Power Electronics Staff Bikorimana (Dr JMV)
Students None Groups Year 4 ELE



Thursday 2:00pm-6:00pm No Category
Wk 7, 03-Dec-20
Modules Drives and Control (lab) [ELE4263] Notes None
Rooms Lab EEE Power Electronics Staff Bikorimana (Dr JMV)
Students None Groups Year 4 ELE



Wednesday 10:00am-12:00pm No Category
Wk 6, 25-Nov-20
Modules Drives and Control [ELE4263] Notes None
Rooms EINSTEIN_AUD 3 Staff Bikorimana (Dr JMV)
Students None Groups Year 4 ELE



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-5, 7, 23-Oct-20 ... 04-Dec-20
Modules Drives and Control [ELE4263] Notes None
Rooms None Staff Bikorimana (Dr JMV)
Students None Groups Year 4 ELE



Tuesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 20-Oct-20 - 01-Dec-20
Modules Dynamic Meteorology [ATP3162] Notes None
Rooms None Staff Ntwali (Dr Didier)
Students None Groups Year 3 Physics_Atmospheric and Climate Science



Wednesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 21-Oct-20 - 02-Dec-20
Modules Dynamics of Machines [MEE3261] Notes None
Rooms None Staff MUNYAZIKWIYE (Dr Bernard)
Students None Groups Year 3 MEE_Plant Engineering, Year 3 MEE_Production (Gako Campus), Year 3 MEE_Production Engineering



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wk 6, 27-Nov-20
Modules Dynamics of Machines [MEE3261] Notes None
Rooms EINSTEIN_AUD 3 Staff MUNYAZIKWIYE (Dr Bernard)
Students None Groups Year 3 MEE_Plant Engineering, Year 3 MEE_Production Engineering



Thursday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 03-Dec-20 - 14-Jan-21
Modules E-Business Applications and Development [ISY2263] Notes None
Rooms None Staff MURERWA (Ms Jane)
Students None Groups Year 2 IS



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-2, 4-7, 19-Oct-20 ... 30-Nov-20
Modules E-Commerce [CIT3315] Notes None
Rooms None Staff Ngabo (Mr Desire)
Students None Groups Year 3 CS _ Nyarugenge



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 03-Dec-20 - 14-Jan-21
Modules Earth Science Notes None
Rooms None Staff Habarurema (Dr Gratien)
Students None Groups Year 2 Chemistry (Environmental)



Saturday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 05-Dec-20 - 16-Jan-21
Modules Earth Science Notes None
Rooms None Staff Habarurema (Dr Gratien)
Students None Groups Year 2 Chemistry (Environmental)



Thursday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 03-Dec-20 - 14-Jan-21
Modules Eco-Physiology of Tropical Plants [BOT2263] Notes None
Rooms None Staff MUJAWAMARIYA Myriam
Students None Groups Year 2 Biology (Botany)



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wk 7, 30-Nov-20
Modules Econometrics I [EEC6163] Notes None
Rooms P106 Staff Nsabimana (Dr Aimable)
Students None Groups Year 1 MSc in EEC



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 19-Oct-20 - 30-Nov-20
Modules Econometrics [MAT 3414] Notes None
Rooms None Staff Ngaruye (Dr Innocent)
Students None Groups Year 3 Math_Statistics



Tuesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 20-Oct-20 - 01-Dec-20
Modules Econometrics [MAT 3414] Notes None
Rooms None Staff Ngaruye (Dr Innocent)
Students None Groups Year 3 Math_Statistics



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 23-Oct-20 - 04-Dec-20
Modules Economics [QUS1161] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups None



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 04-Dec-20 - 15-Jan-21
Modules Economics [QUS1161] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups Year 1 CMT



Tuesday 8:00am-12:00pm No Category
Wks 1-6, 20-Oct-20 - 24-Nov-20
Modules Ecosystems Assessment and Management [GEP3262] Notes None
Rooms None Staff Rizinjirabake (Dr Fabien)
Students None Groups Year 3 Geography_Env. Planning



Wednesday 8:00am-12:00pm No Category
Wks 1-5, 7, 21-Oct-20 ... 02-Dec-20
Modules Ecosystems Assessment and Management [GEP3262] Notes None
Rooms None Staff Rizinjirabake (Dr Fabien)
Students None Groups Year 3 Geography_Env. Planning



Wednesday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 6, 25-Nov-20
Modules Ecosystems Assessment and Management [GEP3262] Notes None
Rooms P016 Staff Rizinjirabake (Dr Fabien)
Students None Groups Year 3 Geography_Env. Planning



Thursday 2:00pm-6:00pm No Category
Wks 1-7, 22-Oct-20 - 03-Dec-20
Modules Ecosystems Assessment and Management [GEP3262] Notes None
Rooms None Staff Rizinjirabake (Dr Fabien)
Students None Groups Year 3 Geography_Env. Planning



Friday 2:00pm-6:00pm No Category
Wks 1-7, 23-Oct-20 - 04-Dec-20
Modules Ecosystems Assessment and Management [GEP3262] Notes None
Rooms None Staff Rizinjirabake (Dr Fabien)
Students None Groups Year 3 Geography_Env. Planning



Monday 9:00am-12:00pm No Category
Wks 1-6, 19-Oct-20 - 23-Nov-20
Modules Electrical Energy Utilization [EPE3261] Notes None
Rooms None Staff DUSHIMIMANA (Mr Giovani), Uwibambe Jeannine
Students None Groups Year 3 EPE



Monday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 7, 30-Nov-20
Modules Electrical Energy Utilization [EPE3261] Notes None
Rooms ACEESD Lab Staff DUSHIMIMANA (Mr Giovani), Uwibambe Jeannine
Students None Groups Year 3 EPE



Tuesday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 7, 01-Dec-20
Modules Electrical Energy Utilization [EPE3261] Notes None
Rooms ACEESD Lab Staff DUSHIMIMANA (Mr Giovani), Uwibambe Jeannine
Students None Groups Year 3 EPE



Wednesday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 7, 02-Dec-20
Modules Electrical Energy Utilization [EPE3261] Notes None
Rooms ACEESD Lab Staff DUSHIMIMANA (Mr Giovani), Uwibambe Jeannine
Students None Groups Year 3 EPE



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wk 7, 03-Dec-20
Modules Electrical Energy Utilization [EPE3261] Notes None
Rooms P008 Staff DUSHIMIMANA (Mr Giovani), Uwibambe Jeannine
Students None Groups Year 3 EPE



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 22-Oct-20 - 03-Dec-20
Modules Electrical Engineering Material [PMS4262] Notes None
Rooms None Staff NKURIKIYIMFURA (Mr Innocent), Nshimiyimana (Mr Jean de Dieu)
Students None Groups Year 4 Physics_Material Science



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 23-Oct-20 - 04-Dec-20
Modules Electrical Engineering Material [PMS4262] Notes None
Rooms None Staff NKURIKIYIMFURA (Mr Innocent), Nshimiyimana (Mr Jean de Dieu)
Students None Groups Year 4 Physics_Material Science



Tuesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 01-Dec-20 - 12-Jan-21
Modules Electrical Machines I [ELE2262] Notes None
Rooms None Staff MANIRAGABA (Ezechiel)
Students None Groups Year 2 EPE



Wednesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-6, 21-Oct-20 - 25-Nov-20
Modules Electrical Machines III [ELE3264] Notes None
Rooms None Staff NSENGIYUMVA (Mr Emmanuel)
Students None Groups Year 3 EPE



Monday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 30-Nov-20 - 11-Jan-21
Modules Electrical Machines [ELE2263] Notes None
Rooms None Staff Muhayimana Obed
Students None Groups Year 2 ETE



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 03-Dec-20 - 14-Jan-21
Modules Electrodynamics [PHY3311] Notes None
Rooms None Staff Burikunzira (Dr Sylvester)
Students None Groups Year 2 Physics - ACS, Year 2 Physics - MS



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 04-Dec-20 - 15-Jan-21
Modules Electrodynamics [PHY3311] Notes None
Rooms None Staff Burikunzira (Dr Sylvester)
Students None Groups Year 1 Physics - ACS, Year 1 Physics - MS



Tuesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 01-Dec-20 - 12-Jan-21
Modules Elements of Structural Engineering [CIV2268] Notes None
Rooms None Staff Mutabaruka (Dr Emmanuel)
Students None Groups Year 2 Mining



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wk 6, 23-Nov-20
Modules Energy Economics II [EEC6261] Notes None
Rooms P107 Staff None
Students None Groups Year 1 MSc in EEC



Wednesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 02-Dec-20 - 13-Jan-21
Modules Engineering Drawing & CAD [MEE 1162] Notes None
Rooms None Staff Ngendahayo Aimable
Students None Groups Year 1 Mining



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 03-Dec-20 - 14-Jan-21
Modules Engineering Drawing & CAD [MEE 1162] Notes None
Rooms None Staff KAYIBANDA (Dr Venant)
Students None Groups Year 1 CSE, Year 1 CS_Musanze, Year 1 CS_Nyarugenge, Year 1 IS, Year 1 IT



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 23-Oct-20 - 04-Dec-20
Modules Engineering Electromagnetics II [ETE 3311] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups None



Monday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-6, 19-Oct-20 - 23-Nov-20
Modules Engineering Ethics & Professional Conduct [SOE 4161] Notes None
Rooms None Staff ZIMULINDA (Mr Francois)
Students None Groups Year 4 ETE_group 1, Year 4 ETE_group 2



Tuesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-5, 7, 20-Oct-20 ... 01-Dec-20
Modules Engineering Ethics & Professional Conduct [SOE 4161] Notes None
Rooms None Staff GASORE (Mr Geoffery), NSENGIYUMVA (Mr Emmanuel)
Students None Groups Year 4 ELE



Wednesday 5:00pm-8:00pm No Category
Wks 1-6, 21-Oct-20 - 25-Nov-20
Modules Engineering Ethics & Professional Conduct [SOE 4161] Notes None
Rooms None Staff Singirankabo (Youssouf)
Students None Groups Year 4 ETE_Evening



Thursday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 22-Oct-20 - 03-Dec-20
Modules Engineering Ethics & Professional Conduct [SOE 4161] Notes None
Rooms None Staff Gace (Dr Athanase Dalson)
Students None Groups Year 4 MEE, Year 4 MEE Gako



Wednesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 21-Oct-20 - 02-Dec-20
Modules Engineering Geology [CGE2261] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups None



Wednesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 21-Oct-20 - 02-Dec-20
Modules Engineering Geology [CGE2261] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups None



Thursday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 22-Oct-20 - 03-Dec-20
Modules Engineering Geology [CGE2261] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups None



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 04-Dec-20 - 15-Jan-21
Modules Engineering Geology [CGE2261] Notes None
Rooms None Staff NIYONZIMA (Mr Albert)
Students None Groups Year 2 CE - Construction, Year 2 CE - Environmental, Year 2 CE - Geotechnical, Year 2 CE - Structural, Year 2 CE - Water Resources



Tuesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 01-Dec-20 - 12-Jan-21
Modules Engineering Hydrology [CWE2261] Notes None
Rooms None Staff NDEKEZI (Mr MOISE)
Students None Groups Year 2 CE - Structural



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 04-Dec-20 - 15-Jan-21
Modules Engineering Hydrology [CWE2261] Notes None
Rooms None Staff UWIMPUHWE (Mrs Charlotte)
Students None Groups Year 2 CE - Geotechnical



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 04-Dec-20 - 15-Jan-21
Modules Engineering Hydrology [CWE2261] Notes None
Rooms None Staff NDEKEZI (Mr MOISE)
Students None Groups Year 2 CE - Construction, Year 2 CE - Environmental



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 04-Dec-20 - 15-Jan-21
Modules Engineering Hydrology [CWE2261] Notes None
Rooms None Staff MUNYANEZA (Professor Omar)
Students None Groups Year 2 CE - Water Resources



Tuesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 01-Dec-20 - 12-Jan-21
Modules Engineering Materials and Metallurgy [MEE3312] Notes None
Rooms None Staff TUYIZERE (Miss Marie Aimee)
Students None Groups Year 2 MEE - Plant Engineering, Year 2 MEE - Production Engineering, Year 2 MEE - Production Engineering (Gako)



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 30-Nov-20 - 11-Jan-21
Modules Engineering Mechanics [CMT5212] Notes None
Rooms None Staff SINARUGULIYE (Mr Jean)
Students None Groups Year 1 Geology, Year 1 Mining



Tuesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 01-Dec-20 - 12-Jan-21
Modules Engineering Mechanics [CMT5212] Notes None
Rooms None Staff Mukamana. (Miss Rachel)
Students None Groups Year 1 CE-Construction, Year 1 SGE



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 03-Dec-20 - 14-Jan-21
Modules Engineering Mechanics [CMT5212] Notes None
Rooms None Staff MUGISHA (Mr Ezechias)
Students None Groups Year 1 CE-Geotechnical



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 03-Dec-20 - 14-Jan-21
Modules Engineering Mechanics [CMT5212] Notes None
Rooms None Staff HABIMANA (Mr Philbert)
Students None Groups Year 1 CE-Structural



Thursday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 03-Dec-20 - 14-Jan-21
Modules Engineering Mechanics [CMT5212] Notes None
Rooms None Staff Uwiduhaye (Mr Fabrice)
Students None Groups Year 1 CE-Environmental, Year 1 CE-Water Resources



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 04-Dec-20 - 15-Jan-21
Modules Engineering Mechanics [CMT5212] Notes None
Rooms None Staff SINARUGULIYE (Mr Jean)
Students None Groups Year 1 EPE



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 04-Dec-20 - 15-Jan-21
Modules Engineering Mechanics [CMT5212] Notes None
Rooms None Staff Uwiduhaye (Mr Fabrice)
Students None Groups Year 1 CE-Environmental, Year 1 CE-Water Resources



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-3, 5-6, 19-Oct-20 ... 23-Nov-20
Modules Engineering Project Management [EPE3265] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups Year 3 EPE



Wednesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-4, 6-7, 21-Oct-20 ... 02-Dec-20
Modules Engineering Project Management [EPE3265] Notes None
Rooms None Staff UWITIJE (Mr Pierre Damien)
Students None Groups Year 3 MEE_Plant Engineering, Year 3 MEE_Production (Gako Campus), Year 3 MEE_Production Engineering



Monday 8:00am-9:00am No Category
Wks 1-7, 19-Oct-20 - 30-Nov-20
Modules Engineering Surveying I [CCE2162] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups None