Events Database

Event categories

The information in this file is not intended to be read directly. Following an event link to this file with your web browser should display the full information for that same event.



Wednesday 2:00pm-6:00pm No Category
Wk 7, 02-Dec-20
Modules Fiber-Optic Communication (workshop) [ETE4161] Notes None
Rooms P001 Staff GATARE (Dr Ignace), HABARUREMA (Mr WILLIAM)
Students None Groups Year 4 ETE_Evening, Year 4 ETE_group 1, Year 4 ETE_group 2



Thursday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 7, 03-Dec-20
Modules Fiber-Optic Communication (workshop) [ETE4161] Notes None
Rooms P001 Staff GATARE (Dr Ignace), HABARUREMA (Mr WILLIAM)
Students None Groups Year 4 ETE_Evening, Year 4 ETE_group 1, Year 4 ETE_group 2



Thursday 2:00pm-6:00pm No Category
Wk 7, 03-Dec-20
Modules Fiber-Optic Communication (workshop) [ETE4161] Notes None
Rooms P001 Staff GATARE (Dr Ignace), HABARUREMA (Mr WILLIAM)
Students None Groups Year 4 ETE_Evening, Year 4 ETE_group 1, Year 4 ETE_group 2



Monday 5:00pm-8:00pm No Category
Wks 1-6, 19-Oct-20 - 23-Nov-20
Modules Fiber-Optic Communication [ETE4161] Notes None
Rooms None Staff GATARE (Dr Ignace), HABARUREMA (Mr WILLIAM)
Students None Groups Year 4 ETE_Evening



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-6, 23-Oct-20 - 27-Nov-20
Modules Fiber-Optic Communication [ETE4161] Notes None
Rooms None Staff GATARE (Dr Ignace), HABARUREMA (Mr WILLIAM)
Students None Groups Year 4 ETE_group 1, Year 4 ETE_group 2



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 23-Oct-20 - 04-Dec-20
Modules Field Geology and Project [GLG3265] Notes None
Rooms None Staff Byiringiro (Mr Fils Vainqueur)
Students None Groups Year 3 Geology



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 19-Oct-20 - 30-Nov-20
Modules Final Year Project I Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups None



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 23-Oct-20 - 04-Dec-20
Modules Final Year Project I Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups None



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-5, 7, 19-Oct-20 ... 30-Nov-20
Modules Final Year Project II (SoE) [SOE4260] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups Year 4 ELE



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-6, 19-Oct-20 - 23-Nov-20
Modules Final Year Project II (SoE) [SOE4260] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups Year 4 ETE_group 1, Year 4 ETE_group 2



Tuesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-5, 7, 20-Oct-20 ... 01-Dec-20
Modules Final Year Project II (SoE) [SOE4260] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups Year 4 ELE



Saturday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-6, 24-Oct-20 - 28-Nov-20
Modules Final Year Project II (SoE) [SOE4260] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups Year 4 ETE_group 1, Year 4 ETE_group 2



Saturday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 24-Oct-20 - 05-Dec-20
Modules Final Year Project II (SoE) [SOE4260] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups Year 4 ETE_Evening



Sunday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 25-Oct-20 - 06-Dec-20
Modules Final Year Project II (SoE) [SOE4260] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups Year 4 ETE_Evening



Tuesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-6, 20-Oct-20 - 24-Nov-20
Modules Finance and Economics for Engineers [SOE4262] Notes None
Rooms None Staff Byiringiro (Mr Benjamin)
Students None Groups Year 4 WEE



Tuesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 20-Oct-20 - 01-Dec-20
Modules Finance and Economics for Engineers [SOE4262] Notes None
Rooms None Staff Kibirigi (Dr Annicet)
Students None Groups Year 4 CSE (NE), Year 4 CSE (SE)



Wednesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1, 3-5, 7, 21-Oct-20 ... 02-Dec-20
Modules Finance and Economics for Engineers [SOE4262] Notes None
Rooms None Staff Uwamahoro (Ms Cissy)
Students None Groups Year 4 CE (Group I), Year 4 CE (Group II)



Wednesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-4, 6, 21-Oct-20 ... 25-Nov-20
Modules Finance and Economics for Engineers [SOE4262] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups Year 4 BCT, Year 4 SGE, Year 4 WEE



Thursday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-6, 22-Oct-20 - 26-Nov-20
Modules Finance and Economics for Engineers [SOE4262] Notes None
Rooms None Staff Uwamahoro (Ms Cissy)
Students None Groups Year 4 ELE



Thursday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-6, 22-Oct-20 - 26-Nov-20
Modules Finance and Economics for Engineers [SOE4262] Notes None
Rooms None Staff Byiringiro (Mr Benjamin)
Students None Groups Year 4 ETE_group 1, Year 4 ETE_group 2



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 22-Oct-20 - 03-Dec-20
Modules Finance and Economics for Engineers [SOE4262] Notes None
Rooms None Staff Kibirigi (Dr Annicet)
Students None Groups Year 4 CSE (NE), Year 4 CSE (SE)



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1, 3-5, 7, 23-Oct-20 ... 04-Dec-20
Modules Finance and Economics for Engineers [SOE4262] Notes None
Rooms None Staff Uwamahoro (Ms Cissy)
Students None Groups Year 4 CE (Group I), Year 4 CE (Group II)



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-6, 23-Oct-20 - 27-Nov-20
Modules Finance and Economics for Engineers [SOE4262] Notes None
Rooms None Staff Byiringiro (Mr Benjamin)
Students None Groups Year 4 SGE



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-6, 23-Oct-20 - 27-Nov-20
Modules Finance and Economics for Engineers [SOE4262] Notes None
Rooms None Staff Byiringiro (Mr Benjamin)
Students None Groups Year 4 BCT



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 23-Oct-20 - 04-Dec-20
Modules Finance and Economics for Engineers [SOE4262] Notes None
Rooms None Staff Kibirigi (Dr Annicet)
Students None Groups Year 4 CSE (NE), Year 4 CSE (SE)



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 23-Oct-20 - 04-Dec-20
Modules Finance and Economics for Engineers [SOE4262] Notes None
Rooms None Staff HAKIZIMANA (Dr Jean de Dieu)
Students None Groups Year 4 MEE, Year 4 MEE Gako



Saturday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-6, 24-Oct-20 - 28-Nov-20
Modules Finance and Economics for Engineers [SOE4262] Notes None
Rooms None Staff Byiringiro (Mr Benjamin)
Students None Groups Year 4 ETE_Evening



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-2, 4-7, 19-Oct-20 ... 30-Nov-20
Modules Financial Accounting [QUS3164] Notes None
Rooms None Staff Byiringiro (Mr Benjamin)
Students None Groups Year 3 CMT



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wk 7, 04-Dec-20
Modules Financial Accounting [QUS3164] Notes None
Rooms EINSTEIN_AUD 1 Staff Byiringiro (Mr Benjamin)
Students None Groups Year 3 CMT



Tuesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 20-Oct-20 - 01-Dec-20
Modules Financial Mathematics [MAT 3313] Notes None
Rooms None Staff Hakizimana (Dr JMV)
Students None Groups Year 3 Math_Applied



Wednesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 21-Oct-20 - 02-Dec-20
Modules Financial Mathematics [MAT 3313] Notes None
Rooms None Staff Hakizimana (Dr JMV)
Students None Groups Year 3 Math_Applied



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 30-Nov-20 - 11-Jan-21
Modules Fluid Dynamics [MAT2363] Notes None
Rooms None Staff RUGANZU (Dr Leon Fidele)
Students None Groups Year 2 Math - Applied



Monday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 30-Nov-20 - 11-Jan-21
Modules Fluid Mechanics [CWE2161] Notes None
Rooms None Staff TUMWIZERE (Mr R. Patrick)
Students None Groups Year 2 Geology



Tuesday 2:00pm-6:00pm No Category
Wks 7-13, 01-Dec-20 - 12-Jan-21
Modules Food Chemistry and Processing [CHM2264] Notes None
Rooms None Staff HABINSHUTI (Mr JANVIER), NDAYAMBAJE (Dr J.Bernard)
Students None Groups Year 2 Chemistry (Bio-organic), Year 2 Chemistry (Environmental)



Wednesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 02-Dec-20 - 13-Jan-21
Modules Food Microbiology and food borne diseases [BTC2161] Notes None
Rooms None Staff LYUMUGABE François (Dr)
Students None Groups Year 2 Biology (Biotechnology)



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 19-Oct-20 - 30-Nov-20
Modules Foundations of Forensics Psychology [CIS3163] Notes None
Rooms None Staff Harelimana (Mr Dominique)
Students None Groups Year 3 CS _ Musanze



Wednesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 02-Dec-20 - 13-Jan-21
Modules Functional Analysis [MAT3162] Notes None
Rooms None Staff Nyagahakwa (Dr Venuste)
Students None Groups Year 2 Math - Applied, Year 2 Math - Statistics



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 04-Dec-20 - 15-Jan-21
Modules Fundamental Biology [BIO1163] Notes None
Rooms None Staff Kamaliza (Ms Gaudence), NYIRAMANA Aisha (Dr)
Students None Groups Year 1 Chemistry (Bio-organic), Year 1 Chemistry (Environmental)



Wednesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 21-Oct-20 - 02-Dec-20
Modules Fundamentals of Development [QUS1262] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups Year 3 EMV



Monday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 19-Oct-20 - 30-Nov-20
Modules Fundamentals of Mechanical Plant Systems [MEE3266] Notes None
Rooms IKAZE_room A (1st Floor) Staff NTIHINYUZWA (Mr Isaac)
Students None Groups Year 3 MEE_Plant Engineering



Monday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 30-Nov-20 - 11-Jan-21
Modules Fundamentals of Multimedia [ITE1261] Notes None
Rooms None Staff Bamurigire (Ms Peace)
Students None Groups Year 1 IT



Tuesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 01-Dec-20 - 12-Jan-21
Modules General Chemistry [CHE5214] Notes None
Rooms None Staff SIBOSIKO (Dr Consolee)
Students None Groups Year 1 Physics - ACS, Year 1 Physics - MS



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 30-Nov-20 - 11-Jan-21
Modules General Microbiology [BIO5213] Notes None
Rooms None Staff MUKAMUGEMA (Ms Jane)
Students None Groups Year 1 Biology (Biochemistry), Year 1 Biology (Biotechnology)



Thursday 2:00pm-6:00pm No Category
Wks 7-13, 03-Dec-20 - 14-Jan-21
Modules General Physics-III [PHY1262] Notes None
Rooms None Staff MUSHINZIMANA (Mr Xavier)
Students None Groups Year 1 Math - Applied, Year 1 Physics - ACS, Year 1 Physics - MS



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 30-Nov-20 - 11-Jan-21
Modules Genetics and Evolution [BIO1261] Notes None
Rooms None Staff Rizinjirabake (Dr Fabien)
Students None Groups Year 1 Biology (Botany), Year 1 Biology (Zoology)



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 04-Dec-20 - 15-Jan-21
Modules Genetics and Evolution [BIO1261] Notes None
Rooms None Staff Rizinjirabake (Dr Fabien)
Students None Groups Year 1 Biology (Biochemistry), Year 1 Biology (Biotechnology)



Thursday 2:00pm-6:00pm No Category
Wk 6, 26-Nov-20
Modules Geodetic Control II (lab) [SGE3261] Notes None
Rooms GIS Lab - M114 Staff Mugabushaka (Mr Adrien)
Students None Groups Year 3 SGE



Friday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 6, 27-Nov-20
Modules Geodetic Control II (lab) [SGE3261] Notes None
Rooms GIS Lab - M114 Staff Mugabushaka (Mr Adrien)
Students None Groups Year 3 SGE



Tuesday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 7, 01-Dec-20
Modules Geographic Information Systems and RS (lab) [CIV4261] Notes None
Rooms AGACIRO_215 lab Staff NDUWAYEZU Gilbert
Students None Groups Year 4 BCT



Tuesday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 7, 01-Dec-20
Modules Geographic Information Systems and RS (lab) [CIV4261] Notes None
Rooms GIS Lab - M114 Staff HAHIRWABASENGA (Mr Joseph)
Students None Groups Year 4 WEE



Tuesday 2:00pm-6:00pm No Category
Wk 7, 01-Dec-20
Modules Geographic Information Systems and RS (lab) [CIV4261] Notes None
Rooms AGACIRO_215 lab Staff NDUWAYEZU Gilbert
Students None Groups Year 4 BCT



Tuesday 2:00pm-6:00pm No Category
Wk 7, 01-Dec-20
Modules Geographic Information Systems and RS (lab) [CIV4261] Notes None
Rooms GIS Lab - M114 Staff HAHIRWABASENGA (Mr Joseph)
Students None Groups Year 4 WEE



Monday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-4, 7, 19-Oct-20 ... 30-Nov-20
Modules Geographic Information Systems and RS [CIV4261] Notes None
Rooms None Staff NDUWAYEZU Gilbert
Students None Groups Year 4 BCT



Tuesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-4, 6, 20-Oct-20 ... 24-Nov-20
Modules Geographic Information Systems and RS [CIV4261] Notes None
Rooms None Staff NDUWAYEZU Gilbert
Students None Groups Year 4 BCT



Wednesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-4, 6, 21-Oct-20 ... 25-Nov-20
Modules Geographic Information Systems and RS [CIV4261] Notes None
Rooms None Staff HAHIRWABASENGA (Mr Joseph)
Students None Groups Year 4 WEE



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1, 3-5, 7, 23-Oct-20 ... 04-Dec-20
Modules Geographic Information Systems and RS [CIV4261] Notes None
Rooms None Staff Nibagwire Francoise
Students None Groups Year 4 CE (Group I), Year 4 CE (Group II)



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-4, 6-7, 23-Oct-20 ... 04-Dec-20
Modules Geographic Information Systems and RS [CIV4261] Notes None
Rooms None Staff HAHIRWABASENGA (Mr Joseph)
Students None Groups Year 4 WEE



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 19-Oct-20 - 30-Nov-20
Modules Geographic Information Systems [ISY2164] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups None



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 30-Nov-20 - 11-Jan-21
Modules Geographic Information Systems [ISY2164] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups Year 2 IS



Tuesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 20-Oct-20 - 01-Dec-20
Modules Geographic Information Systems [ISY2164] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups None



Tuesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 01-Dec-20 - 12-Jan-21
Modules Geographic Information Systems [ISY2164] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups Year 2 IT



Wednesday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 6, 25-Nov-20
Modules Geographical Information Systems II (lab) [SGE3264] Notes None
Rooms GIS Lab - M114 Staff NDUWAYEZU Gilbert
Students None Groups Year 3 SGE



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-5, 7, 19-Oct-20 ... 30-Nov-20
Modules Geographical Information Systems II [SGE3264] Notes None
Rooms None Staff NDUWAYEZU Gilbert
Students None Groups Year 3 SGE



Wednesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-5, 7, 21-Oct-20 ... 02-Dec-20
Modules Geographical Information Systems II [SGE3264] Notes None
Rooms None Staff NDUWAYEZU Gilbert
Students None Groups Year 3 SGE



Thursday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-5, 7, 22-Oct-20 ... 03-Dec-20
Modules Geographical Information Systems II [SGE3264] Notes None
Rooms None Staff NDUWAYEZU Gilbert
Students None Groups Year 3 SGE



Saturday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 05-Dec-20 - 16-Jan-21
Modules Geographical thoughts&Approaches to Science Notes None
Rooms None Staff Muyombano (Mr Emmanuel)
Students None Groups Year 1 Geography-Env. Planning, Year 1 Geography-URP



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 30-Nov-20 - 11-Jan-21
Modules Geography for Geomatics II [SGE2263] Notes None
Rooms None Staff Nibagwire Francoise
Students None Groups Year 2 SGE



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-3, 5-7, 22-Oct-20 ... 03-Dec-20
Modules Geological Mapping and Interpretation [CGE3261] Notes None
Rooms None Staff Nkurunziza (Mr Emmanuel)
Students None Groups Year 3 CIV_Geotech Eng.



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 04-Dec-20 - 15-Jan-21
Modules Geological Surveying [GLG 2163] Notes None
Rooms None Staff Bimenyimana (Mr Theophile)
Students None Groups Year 2 Geology, Year 2 Mining



Thursday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 03-Dec-20 - 14-Jan-21
Modules Geomorphology (GLG) [GLG2266] Notes None
Rooms None Staff Biryabarema (Dr Michael)
Students None Groups Year 2 Geology



Wednesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-4, 6-7, 21-Oct-20 ... 02-Dec-20
Modules Geotechnics and Foundation Engineering [CGE3264] Notes None
Rooms None Staff NZABONANTUMA Leonard
Students None Groups Year 3 CIV_Water Res. Eng.



Wednesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-4, 6-7, 21-Oct-20 ... 02-Dec-20
Modules Geotechnics and Foundation Engineering [CGE3264] Notes None
Rooms None Staff NZABONANTUMA Leonard
Students None Groups Year 3 CIV_Water Res. Eng.



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-3, 5-7, 23-Oct-20 ... 04-Dec-20
Modules Geotechnics and Foundation Engineering [CGE3264] Notes None
Rooms None Staff NZABONANTUMA Leonard
Students None Groups Year 3 CIV_Environ Eng.



Friday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-4, 6-7, 23-Oct-20 ... 04-Dec-20
Modules Geotechnics and Foundation Engineering [CGE3264] Notes None
Rooms None Staff Nkurunziza (Mr Emmanuel)
Students None Groups Year 3 CIV_Construction Eng., Year 3 CIV_Structural Eng.



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-4, 6-7, 23-Oct-20 ... 04-Dec-20
Modules Geotechnics and Foundation Engineering [CGE3264] Notes None
Rooms None Staff Nkurunziza (Mr Emmanuel)
Students None Groups Year 3 CIV_Construction Eng., Year 3 CIV_Structural Eng.



Monday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-2, 5-7, 19-Oct-20 ... 30-Nov-20
Modules Geothermal Energy Resources [GLG3261] Notes None
Rooms None Staff Bimenyimana (Mr Theophile)
Students None Groups Year 3 Geology, Year 3 Mining



Wednesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-2, 5-7, 21-Oct-20 ... 02-Dec-20
Modules Geothermal Energy Resources [GLG3261] Notes None
Rooms None Staff Bimenyimana (Mr Theophile)
Students None Groups Year 3 Geology, Year 3 Mining



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-2, 5-7, 23-Oct-20 ... 04-Dec-20
Modules Geothermal Energy Resources [GLG3261] Notes None
Rooms None Staff Bimenyimana (Mr Theophile)
Students None Groups Year 3 Geology, Year 3 Mining



Wednesday 2:00pm-6:00pm No Category
Wk 6, 25-Nov-20
Modules GNSS for Geomatics II (lab) [SGE3263] Notes None
Rooms GIS Lab - M114 Staff Benineza Gatoni G.
Students None Groups Year 3 SGE



Thursday 8:00am-12:00pm No Category
Wk 6, 26-Nov-20
Modules GNSS for Geomatics II (lab) [SGE3263] Notes None
Rooms GIS Lab - M114 Staff Benineza Gatoni G.
Students None Groups Year 3 SGE



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-4, 7, 22-Oct-20 ... 03-Dec-20
Modules GNSS for Geomatics II [SGE3263] Notes None
Rooms None Staff Benineza Gatoni G.
Students None Groups Year 3 SGE



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 22-Oct-20 - 03-Dec-20
Modules Graphic Design [CRD 33116] Notes None
Rooms None Staff None
Students None Groups None



Monday 9:00am-12:00pm No Category
Wks 1, 3, 5-6, 19-Oct-20 ... 23-Nov-20
Modules Grid Computing [COE4261] Notes None
Rooms None Staff GAURAV (Dr Bajpai)
Students None Groups Year 4 CSE (NE), Year 4 CSE (SE)



Monday 9:00am-12:00pm No Category
Wk 7, 30-Nov-20
Modules Grid Computing [COE4261] Notes None
Rooms EINSTEIN_AUD 3 Staff GAURAV (Dr Bajpai)
Students None Groups Year 4 CSE (NE), Year 4 CSE (SE)



Tuesday 9:00am-12:00pm No Category
Wks 1, 3, 5-7, 20-Oct-20 ... 01-Dec-20
Modules Grid Computing [COE4261] Notes None
Rooms None Staff GAURAV (Dr Bajpai)
Students None Groups Year 4 CSE (NE), Year 4 CSE (SE)



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-4, 6-7, 22-Oct-20 ... 03-Dec-20
Modules Groundwater Engineering [CWE3261] Notes None
Rooms None Staff BINYEBEBE Maurice
Students None Groups Year 3 CIV_Water Res. Eng.



Wednesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 21-Oct-20 - 02-Dec-20
Modules Hacking and Countermeasures [CIS4263] Notes None
Rooms None Staff MUNYAKAYANZA (Mr John)
Students None Groups Year 4 CS _ Musanze



Wednesday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 21-Oct-20 - 02-Dec-20
Modules Hacking and Countermeasures [CIS4263] Notes None
Rooms None Staff MUNYAKAYANZA (Mr John)
Students None Groups Year 4 CS _ Musanze



Tuesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 7-13, 01-Dec-20 - 12-Jan-21
Modules HAZARDS &DISASTERS RISKS ANALYSIS&MANAGEMENT [GEO3167] Notes None
Rooms None Staff Niyonzima (Dr Theophile)
Students None Groups Year 2 Geography - Env. Planning



Thursday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 7-13, 03-Dec-20 - 14-Jan-21
Modules History of Architecture II [ARC1262] Notes None
Rooms ARC STUDIO I Staff Ntigurirwa (Ms Marie Amelie)
Students None Groups Year 1 Architecture



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 19-Oct-20 - 30-Nov-20
Modules Housing Economics and Policy [EMV4261] Notes None
Rooms None Staff Gatoni (Mr Alexis)
Students None Groups Year 4 EMV



Tuesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 20-Oct-20 - 01-Dec-20
Modules Housing Economics and Policy [EMV4261] Notes None
Rooms None Staff Gatoni (Mr Alexis)
Students None Groups Year 4 EMV



Tuesday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 20-Oct-20 - 01-Dec-20
Modules Human Settlements [ARC3264] Notes None
Rooms None Staff MUHIRWA (Mr ANTOINE)
Students None Groups Year 3 EMV



Thursday 8:00am-12:00pm No Category
Wks 1-7, 22-Oct-20 - 03-Dec-20
Modules Human Settlements [ARC3264] Notes None
Rooms ARC STUDIO III Staff Malonza (Dr Josephine)
Students None Groups Year 3 Architecture



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-4, 6, 19-Oct-20 ... 23-Nov-20
Modules Hydraulic structures [CWE3263] Notes None
Rooms None Staff NDEKEZI (Mr MOISE)
Students None Groups Year 3 CIV_Water Res. Eng.



Monday 8:00am-11:00am No Category
Wk 7, 30-Nov-20
Modules Hydraulic structures [CWE3263] Notes None
Rooms None Staff NDEKEZI (Mr MOISE)
Students None Groups Year 3 CIV_Water Res. Eng.



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-4, 7, 23-Oct-20 ... 04-Dec-20
Modules Hydraulic structures [CWE3263] Notes None
Rooms None Staff NDEKEZI (Mr MOISE)
Students None Groups Year 3 CIV_Water Res. Eng.



Friday 2:00pm-5:00pm No Category
Wk 6, 27-Nov-20
Modules Hydraulic structures [CWE3263] Notes None
Rooms EINSTEIN_AUD 2 Staff NDEKEZI (Mr MOISE)
Students None Groups Year 3 CIV_Water Res. Eng.



Monday 2:00pm-5:00pm No Category
Wks 1-7, 19-Oct-20 - 30-Nov-20
Modules Hydro, Geothermal and Tidal Energy [PRE4262] Notes None
Rooms None Staff HABYARIMANA (Mr Fabien)
Students None Groups Year 4 Physics_Renewable Energy



Thursday 8:00am-11:00am No Category
Wks 1-7, 22-Oct-20 - 03-Dec-20
Modules Hydro, Geothermal and Tidal Energy [PRE4262] Notes None
Rooms None Staff HABYARIMANA (Mr Fabien)
Students None Groups Year 4 Physics_Renewable Energy